Hakkımızda

2016 yılında yayın hayatına başlayan www.noktaekitap.net bir e-kitap ve e-ticaret sitesidir. Bu sitede, noktaekitap markasının garantisiyle yayınlanan ürünler, okurların beğenisine sunulmaktadır., Aynı zamanda ürünlerini meraklılarına ulaştırmak isteyen yayınevleri, yapımcılar ve yazarlar için de önemli bir kitap platformudur

Noktaekitap… yaratıcıların, yayıncıların ve yapımcıların haklarına saygılıdır. Bu konudaki yasalar çerçevesinde hareket eder. Bu sitede eserlerle ilgili olarak verilen tüm bilgiler, yapılan tüm alıntılar tanıtım amaçlıdır. Yayınlanan biyografiler, ilgili yazarın veritabanımızda bulunan kitaplarından ya da yazarın işaret ettiği kaynaklardan alınarak derlenmiştir.

Biz Kimiz?

www.noktaekitap.net, gerek Türkiye içinde, gerekse Türkiye dışında işbirliği içinde bulunduğu kurumsal iş ortaklarıyla birlikte hem kendi projelerini hayata geçiren hem de değerli müşterilerine hizmet veren amatör ve profesyonel yazarları, yayınevlerini ve kitap okurlarını sosyal bir ağ içinde bir araya getiren bir e-kitap platformudur.

www.noktaekitap.net olarak temel ilkemiz, geleneksel, alışıldık ve hantal girişimcilik anlayışının yerine, içinde bulunduğumuz çağın gereklerine uygun yaratıcı, cesur ve yenilikçi yöntemleri kullanmak… Bu doğrultuda firmamız, çalışma sistemini, dünyanın farklı ülkelerinde faaliyet gösteren şirketlerle ve profesyonel bireylerle işbirliği yaparak, modası geçmiş durağan merkeziyetçi anlayıştan uzak ve dijital devrimin imkanlarından maksimum düzeyde faydalanmayı hedefleyen bir dijital ağı anlayışı üzerinde duran www.noktaekitap.net ticaret sitesi Türkiye'deki kitap satıcılarını ve sahafları internet üzerinden alış-veriş yapmak isteyen kişilerle güvenli bir şekilde buluşturmak ve aralarında gerçekleşecek ticarete aracılık etmek amacıyla hizmet vermektedir. Bu amaç çerçevesinde Güvenli Ticaret Döngüsü sistemi oluşturulmuş ve böylece www.noktaekitap.net 'da alış-verişin en güvenli şekilde gerçekleştirilmesi amaçlanmıştır.

Siteye üye olan sahaf ve kitap satıcıları, siteye her gün yeni kitap, dergi vs. ekleyebilir. Dolayısıyla yıllar önce basılmış bir kitabı veya yeni basılmış ama baskısı tükenmiş bir kitabı www.noktaekitap.net 'da bulmak her gün daha da kolaylaşmaktadır. www.noktaekitap.net aracılığıyla yayınevleri veya kitap satıcıları, ürünlerini internet ortamında binlerce müşteriye en hızlı ve kolay şekilde satıma sunma avantajını yakalarken, kitap almak isteyenler de bu çok satıcılı ortamda almak istediği kitap, dergi vb. ürünleri en uygun fiyata bulma şansını elde ederler.

www.noktaekitap.net akademik yayıncılıkta Türkiye’de bir mihenk taşı olmayı hedefleyerek çıktığı uzun soluklu yolda, eğitim ve kültür alanına ilişkin her konuda “Daha iyi nasıl olabilir?” sorusunu daima soran, yenilikçi bir anlayışla ilerlemeyi ilke edinmiştir. Eğitimin ve dolayısıyla yaşamın kalitesinin artırılması için Türkiye’deki ve dünyadaki bilim insanlarının ve yazarların eserlerinin, özenle ve kaliteden ödün vermeden toplumla buluşturulması misyonunu üstlenmiştir.

Ve daha önemlisi amatör yazarlara eserlerinin yayını konusunda destek vermektedir

Türkiye’de, devlet ve vakıf üniversiteleri ile sayıları 130’a ulaşan üniversitelerimizde görev yapan öğretim üyeleri ve öğrenciler için, alan programlarına uygun ders kitabı ve kaynak kitap eksikliği ile var olan kitapların bazılarının yetersizliği önemli bir sorundur. Bu nedenle yayınevimizin bir amacı da;

•  Yazarlarımızın, üniversitelerdeki eğitim-öğretim programlarına yönelik, ilgili alandaki güncel bilimsel araştırma ve incelemeleri içeren, ders içeriğine uygun ve öğrenciler için “doğru ve yeterli bir kaynak” olma niteliğine sahip eserlerini yayınlamak,

Biz kitapların büyülü dünyasına adım attık. Amacımızı belirledik ve çıktık yola. Amacımız doğrultusunda saptadığımız ilkelerimiz ve üstlendiğimiz misyonla farklı ve renkli başarılara imzamızı attık peşi sıra...

Amacımızı belirledik ve çıktık yola. Amacımız doğrultusunda saptadığımız ilkelerimiz ve üstlendiğimiz misyonla farklı ve renkli başarılara imzamızı attık peşi sıra...

Okur memnuniyetini kazanmak ilkelerimizin temelini oluşturdu. Okurlarımızın yayınevimize yönelteceği her neden'le başlayacak sorunun, yayınevimizi zenginleştireceğine inandık. Bu yüzden okuyucularımızdan gelen övgüler ve hızımıza hız katan eleştiriler, kısa zamanda kurumsallaşmış yayınevleriyle bir anılır olmamıza neden oldu.

Profesyonelliğimizden taviz vermeyen amatör ruhumuzla; okurlarımız ve yayınevimize katkı sağlayan, bizimle işbirliğine giren herkesten öğrenecek ve öğrendiklerimizi yansıtacak bir vizyon oluşturma çabamız her daim var olacaktır.

www.noktaekitap.net, sevdiğiniz yazarları size ulaştırmaya, edebiyat dünyamıza yeni yazarlar kazandırmaya  ve sürprizleriyle sizi şaşırtmaya devam edecektir... Yeter ki kurduğumuz bağın gücünü korumaya devam edebilelim.

NOT: www.noktaekitap.net sitesinde yer alan tüm eserler aynı zamanda dünyanın en büyük online kitap satış mağazalarında (Play Store,Amazon, Kindle, smashwords.com vb. yerini alır ve satışa sunulur…

Kitap & E-kitap Yayıncılığı

www.noktaekitap.net bünyesindeki kitap çalışmaları, her biri işinin uzmanı olan profesyonel bir ekip tarafından yürütülmekte ve gerek kendi imzasıyla gerekse başka yayınevlerinin adı altında okurun beğenisine sunulmaktadır.

www.noktaekitap.net, yayınevleriyle ortaklaşa olarak profesyonel yazarların kitaplarının yayıma hazırlanmasını sağlamakta, çeviri ve editörlük hizmetlerini üstlenmektedir.

www.noktaekitap.net olarak kitap alanında verdiğimiz tek hizmet bu değil tabii ki… Amatör yazarların da kitaplarını yayımlayarak herkesin içindeki yazarı açığa çıkarmasına katkıda bulunuyoruz. www.noktaekitap.net, kendi kitabını yayımlatmak isteyen herkesin yine ücretlerini kendilerinin ödediği bazı yayınevlerinde karşılarına çıkan ‘BEKLENMEDİK MASRAFLAR’ ve ‘TANITIM MASRAFLARI’ gibi sürpriz maliyetler çıkarmadan…

Kendi Kitabınızı Yayınlayın, Kendiniz Kazanın!

Ülkemizde kitap yayıncılığı, iddia edilenin aksine oldukça kazançlı bir sektördür. Ancak, sektörde faaliyet gösteren yayınevlerinin yeni başlamış ya da henüz isim yapmamış yazarlara ve yazar adaylarına önerdikleri yasal ve finansal koşullar öyle ağırdır ki; geçim kaynağının emek vererek yazdığı kitaplar olmasını isteyen yazarlar içerisinde bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar ünlü olanların dışında hiç birisi, bu olanağı yakalayamamaktadır.

İşte bu geleneksel tabloyu, ürünün asıl yaratıcısı olan yazar ve yazar adaylarının lehine değiştirmek isteyen www.noktaekitap.net  yayınları, kitap yayıncılığı alanında kendi markası adı altında kitap yayınlamanın ve başka yayınevleri tarafından yayınlanan yapıtlara çeviri ve editörlük hizmeti vermenin yanı sıra; kitaplarını kendi imkanlarıyla okurun beğenisine sunarak mevcut yayınevlerinin ağır şartlarından kaçınmak ve emek harcadığı eserinin gelirinin tamamına yakınını kendisi elde etmek isteyen bağımsız yazarlar ve yazar adayları için özel bir fırsat sunmaktadır.

 www.noktaekitap.net 'den almış olduğunuz e-kitap ve e-dergiler Adobe DRM koruması altındadır. E-kitap ve e-dergilerinizi bilgisayarınızda, tabletinizde, telefonunuzda ve uyumlu e-kitap okuyucularda okuyabilirsiniz

Bize,Destek Hattından  mesaj atarak veya destek [at] www.noktaekitap.net   adresine email yazarak ulaşabilirsiniz.

info@noktaekitap.net  - noktaekitap@gmail.com

NOKTA E-BOOK INTERNATİONAL PUBLİSHİNG © 2019